Dobry panel winylowy

Jest to materiał o wielu zaletach – może do złudzenia imitować drewno, a do tego jest od niego tańszy i całkowicie wodoodporny. Można go położyć nawet w tak newralgicznych miejscach jak kuchnia. Nie musimy się martwić, że woda, która nam chluśnie podczas mycia naczyń spowoduje, że produkt spuchnie. Jest to rozwiązanie coraz częściej wybierane przez Polaków.

Panel winylowy idealny dla Ciebie

panele winyloweJest to bardzo trwałe tworzywo wykonane z dwóch warstw. Wierzchnia warstwa jest zadrukowywana i ma znacznie dekoracyjne. Najczęściej można spotkać panele winylowe z nadrukiem imitującym drewno. Im wyższa jakość paneli, tym jakość nadruku jest lepsze i trudno odróżnić winyl od oryginału. Tego typu panele podłogowe poza tworzywem, niczym nie różnią się od zwykłych paneli – mają takie same wymiary i układa się je jak choćby deski. Jedna różnica to grubość. Panele winylowe są cieńsze od innych paneli. Zazwyczaj ten parametr mieście się 3 do 7 mm. Mają taką samą odporność na wilgoć, jak płytki ceramiczne, ale w przeciwieństwie do nich są ciepłe w dotyku. Panele winylowe są też odporne na uszkodzenia mechaniczne, można więc z powodzeniem zastosować je w pomieszczeniach intensywnie użytkowanych. Są wygodne w pielęgnacji i bardzo ciche w użytkowaniu. Niektórzy używają ich do wyciszenia pomieszczenia. Nadadzą się również idealnie, jeżeli planujemy zamontować ogrzewanie podłogowe, bardzo dobrze przewodzą ciepło.

Należy zaznaczyć, że produkty dostępne obecnie na rynku w niczym nie przypominają popularnego w dawnych latach gumoleum czy linoleum. Produkowane obecnie pokrycia podłóg to jakościowe i nowoczesne materiały, których technologia poszło mocno do przodu. Dlatego nie ma się, co obawiać tych produktów szczególnie gdy nie mamy wielkiego budżetu do dyspozycji.