pranie dywanów

Czy można dorobić się na praniu dywanów?

Kto by pomyślał, że w końcu wypali mi jakiś pomysł na biznes? Na pewno nie moja rodzina. Oni jedyne co robili, to rzucali mi kłody pod nogi tłumacząc to troską o mnie. Według nich, najlepiej byłoby, gdybym po prostu pracował na etacie za najniższą krajową, tak samo jak oni.

Profesjonalne pranie dywanów

pranie dywanówW tym kraju nie lubi się ludzi, którzy wybijają się ponad szarą, nudną rzeczywistość. Generalnie od samego początku wszyscy powtarzali mi, że w tym kraju nie ma co ryzykować z własnym biznesem. Gdybym miał ich słuchać, to żył bym jak zastraszony szczur chowający się po kątach. Nawet gdyby wyszło mi w biznesie, całymi dniami bałbym się, czy ludzie których firmy przestały być opłacalne przeze mnie nie będą chcieli mnie za to ukarać, wywieźć do lasu i zabić. Co za absurd. Otworzyłem swój biznes w jednej z mniej ryzykownych branż – postanowiłem otworzyć swoją firmę sprzątającą. Co zabawne dowiedziałem się, że wcale nie jest to takie bezpieczne. Zatrudniłem parę kobiet, wydębiłem kontrakty od znajomych siedzących na stołkach państwowych spółek, i za uczciwą opłatą świadczyłem im te usługi. Głównie było to czyszczenie dywanów. Byłem w szoku gdy dowiedziałem się, jak wiele wciąż tego jest w takich firmach. Rozumiałem w pełni pranie wykładzin – te były przecież znacznie bardziej pasujące do firm. Pranie dywanów zdarzało się rzadko, więc o to się nie martwiłem. Pranie dywanów Warszawa z kolei nie przysparzało firmie żadnych problemów. Generalnie wszystko szło w miarę bezproblemowo. Schody zaczęły się w momencie, w którym jedna z pracowniczek miała do wykonania z pozoru proste zadanie. W końcu czyszczenie tapicerki nie było nie wiadomo jakim wyzwaniem – każda zatrudniona robiła to codziennie i wychodziło za każdym razem.

 

Co było problemem – było to tak brudne, że żadnym znanym sposobem nie szło tego wyczyścić. Wiadomo było, że szef firmy, która nas wynajęła byłby zły gdyby się o tym dowiedział – trzeba było coś wymyślić. By nie stracić dobrej opinii, postanowiliśmy kupić i wstawić nową w miejsce starej i brudnej.