Ciepła kurtka zimowa dla dziecka

Dzieci są szczególnie narażone na wychłodzenia, ponieważ raczej nie dbają o to w co i jak się ubierają. Szczególnie jeżeli są to małe dzieci. Dlatego tak ważne są odpowiednie ubrania, które utrzymują ciepło i zabezpieczają dziecko przed chłodem i wilgocią.

Rodzaje kurtek zimowych dla dzieci

ciepła kurtka zimowaUbrania dla dzieci powinny być dopasowane do pory roku, aby lepiej je chronić przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. W zimie dzieci często wybiegają ze szkoły i idą się bawić na śniegu, więc potrzebna im jest odzież, która zabezpieczy je przed chłodem i wilgocią. Ciepła kurtka zimowa powinna być nieco dłuższa, aby plecy dziecka nie były narażone na działanie mrozu. Przedłużone fasony zapewniają lepsze utrzymanie ciepła, nawet jeżeli kurtka jest rozpięta. Dzieci w większości przypadków nie lubią nosić na głowach czapki, dlatego dobrze żeby kurtka posiadała ciepły kaptur. Najlepsze są ocieplane futerkiem, lub miękkim polarem, które posiadają po obu stronach ściągacze. Ciepłe kurtki posiadają grube podszewki, które nie dopuszczają do wychłodzenia nawet przy wielu godzinach spędzonych na mrozie. Szerokie ściągacze przy rękawach zatrzymują ciepło i są bardziej praktyczne niż szerokie. Przydatne są także liczne kieszenie od zewnętrznej i wewnętrznej strony. Kurtka może być gładka, lub pikowana, ale najważniejsze jest wypełnienie. W przypadku dzieci lepiej się sprawiają kurtki zapinane na zamek błyskawiczny, ponieważ guziki zawsze mogą się oderwać i mniej szczelnie zabezpieczają przed chłodem.

Dla dzieci kurtki zimowe trzeba kupować nowe co sezon, ponieważ rosną one bardzo szybko. Najtaniej zimowe modele kupimy w sklepach internetowych, lub w czasie wyprzedaży. W sprzedaży dostępne są przeróżne kolory i fasony kurtek, dopasowanych dla chłopców i dziewczynek.