Cięcie materiałów o grubości do 75mm

W warsztatach, zakładach przemysłowych i wielu innych miejscach przydają się profesjonalne urządzenia takie jak np. zagłębiarka. Jest wiele rodzajów zagłębiarek, ale do bardziej popularnych należy z pewnością zagłębiarka marki Festool.

Prędkość obrotowa w zagłębiarce marki Festool

zagłębiarka festool ts 75To specjalne urządzenie, które pozwala na wykonywanie precyzyjnych przekrojów wgłębnych. Przekroje wykonuje się w materiałach o grubości 75mm. Jest to grubość maksymalna. Zagłębiarka nie służy do pracy w materiałach, które mają grubość większą niż 75mm. Za pomocą zagłębiarki można przycinać na długość różne materiały. Najczęściej służy ona do przycinania drzwi wejściowych, podłóg warstwowych oraz kanałów kablowych. W zagłębiarce Festool znajduje się specjalnie wbudowany system o nazwie FastFix. Dzięki niemu zagłębiarka festool ts 75 dostosowuje się do pracy w różnych materiałach. A to wszystko dzięki bardzo szybkiej wymianie tarcz. Najlepiej kupić urządzenie z co najmniej kilkoma dodatkowymi tarczami do pracy w różnych materiałach. Zagłębiarka tej marki nie powoduje żadnych wyrw. Wszystko dzięki temu, że urządzenie posiada wysokiej jakości zabezpieczenie antyodpryskowe. Poza tym w urządzeniu znajduje się też bardzo szybko hamulec. To on sprawia, że praca z urządzeniem jest bezpieczna dla pracowników. Prędkość obrotowa zagłębiarki jest różna. Wszystko zależy od tego, jaki materiał jest poddawany obróbce. Prędkość minimalna zagłębiarki Festool wynosi 1350 obrotów w ciągu jednej minuty.

Z kolei prędkość maksymalna to aż 3550 obrotów na minutę. Urządzenie nie jest bardzo ciężkie. Jego masa wynosi 6,2kg. Dzięki temu urządzenie można łatwo przenieść w inne miejsce pracy. Do urządzenia dołączana jest oczywiście specjalna tarcza pilarska uniwersalna, która nadaje się do cięcia różnego rodzaju materiałów.