Brama w postaci harmonijki poruszająca się po szynie jezdnej

Aktualnie na polskim rynku można znaleźć różne rodzaje bram. Nadają się one idealnie dla wielu gałęzi przemysłu. Mogą być montowane jako część budynków przemysłowych lub też osobno – na zewnątrz. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują bramy w postaci harmonijek.

Przeszklone skrzydła w bramach harmonijkowych

bramy harmonijkoweBez wątpienia bramy te stanowią najlepszą wizytówkę luksusy. Są to bardzo nowoczesne bramy, które wyglądają doskonale i idealnie komponują się z różnymi budynkami. Bramy harmonijkowe mogą posiadać przeszklone skrzydła, dzięki czemu wyglądają nowocześnie. W przeszklonych miejscach nie wykorzystuje się jednak zwykłych szyb, które w łatwy sposób można stłuc. Przeciwnie – tutaj korzysta się tzw. bezpiecznej szyby lub inaczej poliwęglanu. Płyty poliwęglanowe zapewniają wizualną lekkość. Takie bramy harmonijkowe wyglądają, jakby były wykonane z prawdziwego szkła. Poza tym przeszklenie sprawia, że do wnętrza budynku dostają się promienie słoneczne, co jest bardzo ważne. Światło dzienne bez problemu przenika do pomieszczenia i to nawet w 80%. A to wszystko za sprawą poliwęglanu, który wykorzystywany jest do przeszklenia takich bram. To jednak nie wszystko. Zaletą bram harmonijkowych są również elementy mocujące. Do skrzydeł bram mocuje się zawiasy. Zostają one przyspawane. Elementy mocujące znajdują się również w obrębie rolek i wózków jezdnych. To sprawia, że cała konstrukcja jest naprawdę solidna. Mocne, stabilne połączenie poszczególnych skrzydeł w bramie harmonijkowej jest bardzo ważne.

Warto wspomnieć też o innym elemencie, który znajduje się w bramie harmonijkowej. Mowa o szynie jezdnej, dzięki której brama może się poruszać. Szyna jezdna przymocowana jest do nadproża. W profilach skrzydeł bram harmonijkowych znajdują się również wysokiej jakości zamki oraz rygle.