Bielizna dla kobiet w ciąży

Każda kobieta kupująca bieliznę ciążową powinna wziąć pod uwagę brzuch, wrażliwe piersi oraz spuchnięte nogi. Pewnie każda przyszła mama zastanawia się jaki rodzaj bielizny wybrać i jak prawidłowo ją dobrać. W wyborze stanika pomóc nam może brafittierka.

Bielizna dla kobiet w ciąży

Kupując bielizna ciążowabieliznę powinnyśmy wybrać modele z jak najmniejszą ilością zdobień. Najwygodniejsze w ciąży są staniki oraz majtki zupełnie gładkie, ponieważ wszelkie koronki i haftki mogą podrażniać skórę. Najlepszym rozwiązaniem dla kobiet w ciąży są majtki bezszwowe. Powinnyśmy wybierać bieliznę z naturalnych materiałów takich jak bawełna, jedwab czy bambus. Im więcej naturalnych włókien tym lepiej, dotyczy to szczególnie majtek. Te wykonane ze sztucznych surowców nie przepuszczają powietrza co sprzyja wilgoci a to z kolei do mnożenia się bakterii a to prosta droga do infekcji intymnych. Biustonosze zawierają zazwyczaj więcej sztucznych włókien, ale to dlatego żeby lepiej przylegały. Bawełną powinny być wyścielone wnętrza miseczek, gdyż brodawki w ciąży są bardzo wrażliwe, dlatego miękka i delikatna bawełna jest dla nich najlepsza. Nie należy kupować bielizny wykonanej z poliestru. Piżamy oraz koszule nocne powinny być wykonane z czystej bawełny. To najzdrowszy surowiec na bieliznę nocną, polecany również przez lekarzy. Bawełna to materiał przyjemny w dotyku, przepuszcza powietrze oraz jest przyjemna w dotyku. Mogą ja nosić nawet osoby z alergią. Odpowiednio dobrana bielizna ciążowa jest istotna dla kobiet w ciąży.

Jeśli nie wiemy jaka bielizna będzie dla nas odpowiednia, możemy poprosić o pomoc specjalistkę, która na pewno nam pomoże. Wiele sklepów proponuje usługi tego typu nie tylko dla przyszłych mam, ale dla każdej kobiety poszukującej dopasowanej bielizny.