Bezpieczny Kross Nelly

Wybór odpowiedniego roweru dziecięcego jest dla wielu z nas bardzo trudny, bowiem trzeba porównać wiele parametrów i danych technicznych, o których z reguły nie mamy bladego pojęcia. Dlatego czasem zdać się na specjalistów, którzy nam doradzą i pomogą w wyborze. 

Dziecięcy rower Nelly od Krossa

kross nellyRower Nelly to jednoślad dla dziewczynek, co na pierwszy rzut oka sugeruje jego geometria oraz kolory, które najczęściej wybierają właśnie nasze młode cyklistki. Rama wykonana jest z wyjątkowo lekkiego aluminium, dzięki czemu waga roweru to tylko niewiele ponad jedenaście kilogramów. Koła o średnicy dwudziestu cali są dla tego modelu optymalne i zapewniają doskonałą zwrotność oraz przyczepność. Jeśli zaś chodzi o napęd, Nelly ma sześciobiegowy. Hamulce wykorzystane w Kross Nelly to popularne V-Brake od najbardziej znanego, japońskiego producenta. Warto też zwrócić uwagę na osłonę łańcucha, która przeciwdziała wkręceniu się w niego odzieży, a także elementów z otoczenia. Siodełko jest wyprofilowane, ergonomiczne i wygodne, co sprawia, że jazda jest wygodna nawet, gdy nasza pociecha jeździ po nierównościach i wybojach. Nelly kosztuje niespełna osiemset złotych i jest zdecydowanie jednym z najbardziej popularnych rowerów dla dziewczynek. Dzieci niezbyt orientują się w kwestiach technicznych, a najbardziej liczy się dla nich atrakcyjny wygląd jednośladu. Kross zadbał o to w sposób perfekcyjny. Jaskrawe kolory i ciekawie malowane elementy przyciągają wzrok dzieci niczym magnes.

Ten rower idealnie nadaje się na prezent. Raczej nie przewidujemy, by którejś z dziewczynek nie przypadł do gustu, gdyż jest dostępny w wielu wersjach kolorystycznych, które można dopasować do preferencji naszej pociechy. Dlatego też nieważna jest okazja, na jaką dajemy Nelly, bo to prezent uniwersalny.