Balustrady ze szkła – trwałe i bezpieczne

 

Szkło zyskuje coraz to nowe funkcje. Zwiększają się przez to jego możliwości zastosowania. Nie kojarzy się ono już z kruchością. Dzięki nowym technikom jego obróbki, staje się trwałe i wytrzymałe. Nadaje się do stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, ponieważ jest mocne oraz odporne na mechaniczne uszkodzenia. Wielkie przeszklenia stały się cechą charakterystyczną współczesnego budownictwa.

Co wyróżnia szklaną balustradę?

balustrada szklana - KrakówSzkło z powodzeniem stosowane jest nie tylko przy wykańczaniu budynków, ale również przy ich wznoszeniu. Sprawdza się nawet jako element konstrukcji. Może pełnić swe tradycyjne role – szyb w oknach i drzwiach, być elementem dekoracyjnym, zastępować ściany i stropy albo – tworzyć balustrady. Współcześnie ma bardzo wiele zastosowań. Jego wykorzystanie zależy w dużej  mierze od pomysłowości inwestora. Szklane balustrady coraz częściej spotyka się w domach prywatnych, choć wcześniej były domeną biurowców. Ludzie doceniają ich zalety. W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, czym wyróżnia się balustrada szklana – Kraków z pewnością przyjdzie z pomocą. W tym mieście można podziwiać wiele przykładów zastosowania i funkcjonowania takich balustrad. Główne cechy to przezroczystość, dzięki czemu mogą one przepuszczać światło. Daje to często piękny efekt, nie tylko ze względu na rozproszenie światła. Pomieszczenie wydaje się przez to większe, a konstrukcja schodów nabiera lekkości. Warto stosować je tam, gdzie zależy nam na jasności pomieszczenia.

Szkło pasuje to wszystkich materiałów, dlatego doskonale komponuje się z otoczeniem. Montując szklaną balustradę, nie trzeba zmieniać wystroju wszystkiego wokół. Nie ma koloru, z którym nie można byłoby jej zestawić. Jest więc pełna dowolność w wyborze innych elementów wnętrza, ponieważ szklana balustrada niczego nie wymusza.

 

Opublikowane w Dom