spływy kajakowe

Atrakcje, jakie przyniosą spływy kajakowe

Rzeka Brda jest idealną trasą wodną na wycieczki kajakowe. Nowicjusze swoją letnią przygodę na Pomorzu powinni zaczynać właśnie na tej rzece. Spływy kajakowe są doskonałą formą wypoczynku ponieważ pomagają rozwijać tężyznę fizyczną i pozwalają zdobyć wiedzę na temat krajowej przyrody.

Spływy kajakowe Wdą – też warto

spływy kajakoweWybierając się na spływy Brdą należy pamiętać, że rzeka ta obfituje w płycizny i trzeba uważać aby nie utknąć na mieliźnie. Poza tym bobry w okresie letnim wykazują dużą aktywność, dlatego przewrócone drzewa utrudniają przepłynięcie kajakiem, który trzeba po prostu przenieść. Ale takie niespodziewane sytuacje nadają naszej podróży pikanterii i czynią ją ciekawszą. Możliwość obserwowania żywej natury wynagrodzi każdy dodatkowy wysiłek. Spływy kajakowe w Borach Tucholskich należą do najatrakcyjniejszych wodnych wędrówek. Spływy Brdą charakteryzują się tym, że rzeka przepływa przez liczne jeziora, czyniąc wyprawę nietuzinkową. Jeżeli skorzystaliśmy z usług które oferuje wypożyczalnia kajaków, to możemy czuć się bezpiecznie, ponieważ sprzęt którym płyniemy zapewni nam komfort i pewność, że dotrzemy do celu. Jeżeli popłynie z nami pracownik którego poleci nam wypożyczalnia kajaków, będziemy czuli się bezpiecznie, a jego doświadczenie i niekończące się opowieści umilą nam czas. Spływy Brdą będą wstępem do kolejnych podróży i na pewno wybierzemy się na spływy kajakowe Wda, czyli kolejną rzeką leżącą w Borach tucholskich. Osoby lubiące rozrywki towarzyskie, spływy kajakowe będą wspominali z radością i polecali znajomym. W trakcie wycieczek organizowane są postoje w czasie których odbywają się ogniska, pieczenie kiełbasek, wspólne śpiewy i gawędy. Noc w borze sosnowym to rarytas.

Jeżeli chcemy odpocząć, można rozbić namioty i spędzić noc na łonie natury, natomiast nieznużeni wyprawą podróżnicy mogą wyruszyć nocą na spływ kajakowy i obserwować leśne zwierzęta. Spływy w Borach tucholskich sprawią, że zakochamy się w nich i będziemy wracać każdego roku aby znowu rozkoszować się malowniczymi szlakami.