Aranżacja łóżeczka w formie domku dla dziecka

Mnogość trendów wnętrzarskich, które pojawiły się w obecnych czasach, pomaga w kreowaniu przestrzeni takich jak pokój dziecka. Najnowszym trendem w wystroju wnętrz jest umieszczenie w pokoju dziecka łóżeczka, z drewnianą konstrukcją u góry, który przypomina mały domek. 

Jak zaaranżować łóżeczko w kształcie domku?

łóżeczko domek skandynawskiDecydując się na wstawanie takiego łóżeczka, jak łóżeczko w kształcie domku, gwarantujemy naszemu dziecku przestrzeń, która będzie dedykowana tylko dla niego. Jest to specjalna oddzielona przestrzeń, w którym dziecko będzie miało poczucie bezpieczeństwa. Miejsce do spania w takiej formie jak łóżeczko domek skandynawski, to nie tylko surowy mebel, ale także przestrzeń do zabawy dla dziecka. Jego estetyka powinna wpasowywać się w inne elementy aranżacji pokoju dziecka, jak i powinna pasować do innych mebli. Drewniana rama, może być zbudowana z różnych rodzajów drewna, może być wykończona matową farbą, jak i lakierem. Na ramie możemy także umieścić baldachim, jak i kolorowe lampki, które rozjaśnią pokój dziecka i wprowadzą dużo przytulnego ciepła. Pod spodem łóżeczka mogą znajdować się specjalne, wysuwane szuflady, w których łatwo będziemy mogli umieszczać pościel czy poduszki. Nie tylko baldachim czy światełka mogą zdobić taki domek, ale także inne gadżety dekoratorskie czy pluszaki. Dziecko może zagrodzić się delikatna zasłoną od światła słonecznego, na przykład podczas drzemki w środku dnia. Warto przy projektowaniu pokoju dla dziecka puścić wodzę fantazji, bo z pewnością nasze dziecko będzie wdzięczne nam za tak zakomponowaną przestrzeń.

Łóżeczko w formie domku skandynawskiego, to absolutny hit i warto wziąć pod uwagę takie rozwiązanie urządzając pokój dla dziecka. Nie tylko kusi swoją estetyką, jak i może stanowić kolejne miejsce zabaw dla dziecka, rozwijając tym samym jego wyobraźnię.