Aby w hali było ciepło

Bez względu na to, z jakim budynkiem mamy do czynienia – czy jest to budynek mieszkalny, czy też przemysłowy, najczęściej musi być w nim zainstalowana instalacja grzewcza. To ona w największym stopniu jest odpowiedzialna za zapewnianie komfortu termicznego podczas chłodniejszych dni, które najczęściej przychodzą do nas jesienią.

Dopasowane ogrzewanie do hali

ogrzewanie haliOgrzewanie, które stosowane jest w przypadku budynków przemysłowych, w dużym stopniu różni się jednak od tego, które swoje zastosowanie znajduje w naszych domach czy też blokach mieszkalnych. Nie ma w tym niczego zaskakującego, ponieważ ogrzewanie hali przemysłowej, produkcyjnej czy też magazynowej, musi być odpowiednio rozplanowane. Rozplanowanie to w największym stopniu związane jest z dużą przestrzenią, jaką charakteryzują się hale wszelkiego typu. Oczywiście, przy planowaniu bardzo ważne jest wzięcie pod uwagę również charakteru i zastosowania hali. W przypadku hali magazynowej, która ma pełnić rolę chłodni, ogrzewanie będzie musiało być odpowiednio zrównoważone, by możliwe było bezpieczne przechowywanie produktów z danej kategorii. W przypadku hali produkcyjnej, na której będą pracować ludzie, ogrzewanie musi być zorganizowane w taki sposób, by pracodawca mógł zagwarantować odpowiednie warunki pracy swoim pracownikom. Ogrzewanie może cechować się różnym źródłem zasilania, a decyzja o tym, jakiego typu ogrzewanie pojawi się w hali w dużej mierze zależy od inwestora.

Najpopularniejszym ogrzewaniem w przypadku hal produkcyjnych jest ogrzewanie parowe, które charakteryzuje się dość dużą efektywnością i wydajnością w przypadku dużych przestrzeni. Jednocześnie cechuje się ono dość niskim kosztem wytworzenia, chociaż jego instalacja związana jest z wcześniejszą inwestycją.